Granie w Klanie

Odcinków serialu „Klan” widziałem przypadkowo może kilkanaście, ale nawet ci, którzy nie zobaczyli ani jednego wiedzą kto to jest Rysiek z Klanu. Od kilku lat bowiem grana przez Piotra Cyrwusa postać stała się pożywką dla kabaretowych skeczy lub innych mniej lub bardziej śmiesznych dowcipów.
- Dlaczego? – pytam. Przecież Rysiek z Klanu to postać prawego człowieka bez nałogów, który nie może zrozumieć wielu podłości tego świata i się z nimi nie zgadza, choć czasami za tę swą naiwność dostaje w dupę. Jest grzeczny, dba o rodzinę, przejmuje się kłopotami przyjaciół i rodziny, jak tylko może to pomaga im, ma niepełnosprawnego syna, którego kocha nad życie i karze myć dzieciom ręce przed obiadem. Pitrasi, sprząta i całuje żonę na pożegnanie. Nie zdradza jej i wyciąga nastolatki z burdeli. Dlaczego więc taka z gruntu pozytywna postać jest obiektem kpin, a hasło być jak Rysiek z Klanu na pewno nie jest komplementem.
Ano dlatego, że takich ideałów już w realu nie ma i czujny widz zauważył, iż ktoś od jakiegoś czasu robi go w konia. W końcu spostrzegł to również aktor Piotr Cyrwus, który od dawna żadnej poważnej roli w teatrze Krakowa czy Warszawy nie mógł chyba zagrać, bo przecież publika na sali pękałaby ze śmiechu, gdy był Hamletem lub innym Otellem.
Rysiek z Klanu zginie w telewizorze bodajże jutro. Oby tylko jego śmierć nie była taką samą farsą, jak serialowe życie od kilku lat. Bo jego legenda supermena pozostanie na długo w pamięci widzów i nie pozwoli odczepić gęby, którą pan Piotr przyprawił sobie trochę na własne życzenie. W końcu granie w Klanie to nie jest wielka trudność, a pieniążek konkretny za to leciał.
Jan Bliżej Ciebie

Podziel się na:
 • services sprite Granie w Klanie
 • kciuk Granie w Klanie
 • sledzik Granie w Klanie
 • sfora Granie w Klanie
 • forumowisko Granie w Klanie
 • services sprite Granie w Klanie
 • spis Granie w Klanie
 • wahacz Granie w Klanie
 • polec Granie w Klanie
 • co robie Granie w Klanie
 • gadu gadulive Granie w Klanie
 • services sprite Granie w Klanie
 • services sprite Granie w Klanie

Informacje o Jan

Jan Bliżej Ciebie płeć: nie kobieta wiek: średni żona: jedna od wielu lat dzieci: jedno, nie mężczyzna wykształcenie: wyższe znajomość internetu i komputera: niska wiedza o blogach: żadna zainteresowania mało oryginalne: dobra książka sensacyjna, film i śmieszny kabaret, o który coraz trudniej oraz sport w dwóch wersjach biernej(kibic)i czynnej ( rekreacyjne uprawianie marszów, biegów, jazdy na rowerze, koszykówki i narciarstwa). Poza tym kocham zwierzęta i chciałbym, żeby na całym świecie był pokój, a jak zostanę miss to będę też walczyć z nierównością społeczną na kuli ziemskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Granie w Klanie

 1. Arek pisze:

  Słyszałem ostatnio ciekawy dowcip.
  Cytuję: „Dlaczego Rysiek z Klanu musi umrzeć? Bo złapał wieniec na weselu Hanki Mostowiak :-)
  A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>