Dzień Kobiet czyli ile zebrała WOŚP?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozliczyła się z tegorocznej zbiórki pieniędzy. Padł kolejny rekord. Zebrano ponad 50 milionów złotych. Dowiedziałem się o tym z jednego z informacyjnych portali internetowych. Po przeczytaniu tej wiadomości przez przypadek zahaczyłem o komentarze do niej. Nie wiedziałem, że tylu ludziom chce się pisać posty i to takie pełne emocji. Wszedłem w inną informację i komentarze do niej. I to samo. O Boże czy ludzie nie mają co robić, tylko komentować i to z często z taką zapalczywością?

- Czego się chłopie czepiasz – doszedłem do wniosku po krótkim namyśle – Przecież sam też niejako to robisz. Nie wiadomo po co piszesz bloga, też czasami emocjonalnego, zamiast w tym czasie być bliżej swojego dziecka lub bliżej Pań i składać im życzenia z okazji Dnia Kobiet.

Żeby była jasność! Przeciwko Paniom osobiście nic nie mam. Wręcz przeciwnie. Ale to tego święta mam mało pozytywny stosunek, podobnie jak innych – moim zdaniem – sztucznych tworów czyli na przykład dnia metalurga lub dnia teściowej.

Wracając jednak do WOŚP, to chyba dopiero w tym roku za jej działalność wzięli się politycy. A to już kaszanka. I czytając komentarze pod informacją o rozliczeniu akcji zaczynam powoli się przekonywać, że ich emocję udzieliły się też wielu internautom. Są tacy, którzy domagają się zaprzestania akcji, ponieważ na służbę zdrowia każdy obywatel płaci podatki i to wystarczy, a cała akcja ma podejrzany charakter i pewnie ktoś musi na niej zarabiać ogromne pieniądze. Wśród kometatorów są też tacy, którzy bronią jej, nie tylko z powodu celu jakim jest zakup medycznego sprzętu, ale również z powodu przejrzystości wszystkich działań. Pytają czy inne organizacje charytatywne w tak publiczny sposób mówią o swoich finansach?

Nie będę tu nikogo namawiał do tego, aby dawał pieniądze do puszek lub uciekał przed wolontariuszami w ciemne zaułki ale mam w pracy koleżankę, której dzieci urodziły się wadami serca i zostały uratowane w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi tylko dzięki nowoczesnemu sprzętowi zakupionemu przez WOŚP. Co ich mama co roku w styczniu podkreśla.

Jan Bliżej Ciebie

Podziel się na:
 • services sprite Dzień Kobiet czyli ile zebrała WOŚP?
 • kciuk Dzień Kobiet czyli ile zebrała WOŚP?
 • sledzik Dzień Kobiet czyli ile zebrała WOŚP?
 • sfora Dzień Kobiet czyli ile zebrała WOŚP?
 • forumowisko Dzień Kobiet czyli ile zebrała WOŚP?
 • services sprite Dzień Kobiet czyli ile zebrała WOŚP?
 • spis Dzień Kobiet czyli ile zebrała WOŚP?
 • wahacz Dzień Kobiet czyli ile zebrała WOŚP?
 • polec Dzień Kobiet czyli ile zebrała WOŚP?
 • co robie Dzień Kobiet czyli ile zebrała WOŚP?
 • gadu gadulive Dzień Kobiet czyli ile zebrała WOŚP?
 • services sprite Dzień Kobiet czyli ile zebrała WOŚP?
 • services sprite Dzień Kobiet czyli ile zebrała WOŚP?

Informacje o Jan

Jan Bliżej Ciebie płeć: nie kobieta wiek: średni żona: jedna od wielu lat dzieci: jedno, nie mężczyzna wykształcenie: wyższe znajomość internetu i komputera: niska wiedza o blogach: żadna zainteresowania mało oryginalne: dobra książka sensacyjna, film i śmieszny kabaret, o który coraz trudniej oraz sport w dwóch wersjach biernej(kibic)i czynnej ( rekreacyjne uprawianie marszów, biegów, jazdy na rowerze, koszykówki i narciarstwa). Poza tym kocham zwierzęta i chciałbym, żeby na całym świecie był pokój, a jak zostanę miss to będę też walczyć z nierównością społeczną na kuli ziemskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>