Nocny wyjazd nastolatki

Dziś trochę poważniej. W ubiegły weekend koleżanka z pracy przekonała się na własnej skórze, że małe dzieci to mały problem, a duże dzieci… i tak dalej.

W ostatni piątek rano przed pójściem do pracy znalazła liścik od 14 -letniej córki o takiej mniej więcej treści: „Mamo zawsze mówiłaś mi, że mam cię informować, gdzie jestem. Pojechałam do…(tu padła nazwa miejscowości oddalonej od miejsca zamieszkania matki i nastolatki o kilkaset kilometrów). Komórki nie wzięłam, bo wiem, że przez nią można kogoś namierzyć. Będę w poniedziałek rano”. Nastolatka musiała wyjść z domu w nocy, co by się zgadzało, bo po sprawdzeniu okazało się, że pociąg do miejscowości, której nazwę wymieniła w liściku odjeżdżał po 3 w nocy.

Możecie się domyślać, co zaczęła przeżywać matka nastolatki. Tym bardziej, że od pewnego czasu jej córka jest Gotem. nie Karelem, (o ile ktoś pamięta jeszcze takiego czechosłowackiego szansonistę), ale kimś kto słucha mrocznej, trochę psychodelicznej muzyki, ubiera się na czarno, najlepiej w stroje rodem z gotyckiego balu i generalnie woli noc od dnia. Poza tym tym córka koleżanki od pewnego czasu każdą wolną chwilę spędzała rozmawiając z kimś przez komputer lub komórkę.

Czy pojechała do koleżanki z tego samego „ugrupowania”, a może poznała kogoś przez internet, który przedstawiał się jako Wojtek, co ma 14 lat, a w rzeczywistości może jeszcze pamiętać Karela Gota i mieć na myśli zupełnie coś innego niż wspólne słuchanie muzyki?

Te myśli kłębiące się w głowie mamy 14-latki spowodowały, że zdecydowała się na powiadomienie policji, która w sobotę po południu odnalazła jej córkę w miejscowości, której nazwę wymieniała w liściku. Na szczęście wszystko zakończyło się dobrze, bo pojechała do 12-letniej koleżanki z tej samej subkultury i u niej mieszkała.
Mojej koleżance wydawało się, że ma dobry kontakt z 14 -latką. Są blisko siebie. Rozmawia z nią o niebezpieczeństwach i z tego powodu była przeciwniczką samotnych wyjazdów. Co jasno artykułowała. Co więc spowodowało, że nastolatka bez jej zgody wyjechała? Między innymi to pytanie zadaję sobię teraz jej matka. Zastanawia się jakie popełniła błędy i co ma zrobić, żeby takie sytuacje się nie powtórzyły. Czy dobrze zrobiła, że szukała ją przez policję i dlaczego dzieci nigdy nie zdają sobie sprawy, co przeżywają ich rodzice w takich sytuacjach?

Mamy z Matyldą jeszcze trochę czasu nim zaczniemy borykać się z podobnymi problemami, ale chyba już czas zaczać się zastanawiać jak im przeciwdziałać. O ile w ogóle w stu procentach takie zdarzenia są do wyeliminowania. Może ktoś ma jakieś pomysły?

Jan Bliżej Ciebie

Podziel się na:
 • services sprite Nocny wyjazd nastolatki
 • kciuk Nocny wyjazd nastolatki
 • sledzik Nocny wyjazd nastolatki
 • sfora Nocny wyjazd nastolatki
 • forumowisko Nocny wyjazd nastolatki
 • services sprite Nocny wyjazd nastolatki
 • spis Nocny wyjazd nastolatki
 • wahacz Nocny wyjazd nastolatki
 • polec Nocny wyjazd nastolatki
 • co robie Nocny wyjazd nastolatki
 • gadu gadulive Nocny wyjazd nastolatki
 • services sprite Nocny wyjazd nastolatki
 • services sprite Nocny wyjazd nastolatki

Informacje o Jan

Jan Bliżej Ciebie płeć: nie kobieta wiek: średni żona: jedna od wielu lat dzieci: jedno, nie mężczyzna wykształcenie: wyższe znajomość internetu i komputera: niska wiedza o blogach: żadna zainteresowania mało oryginalne: dobra książka sensacyjna, film i śmieszny kabaret, o który coraz trudniej oraz sport w dwóch wersjach biernej(kibic)i czynnej ( rekreacyjne uprawianie marszów, biegów, jazdy na rowerze, koszykówki i narciarstwa). Poza tym kocham zwierzęta i chciałbym, żeby na całym świecie był pokój, a jak zostanę miss to będę też walczyć z nierównością społeczną na kuli ziemskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>