Przedświąteczne niespodzianki

Okres przedświąteczny to czas oszustów. I nie ma co spierać się o wyższość w tej kwestii świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy. Miłośnicy łatwego szmalu tak samo próbują golić go zimą jak i wiosną.

O mały włos nie doświadczyła tego moją ciocia mieszkająca w Niemczech. Odwiedzam ja zwykle raz na rok, więc jako taki kontakt jest utrzymany. I teraz niedawno, ktoś do niej zadzwonił. Ona spytała czy to ja, wypowiadając do słuchawki moje imię, bo głos z drugiej strony wydawał się jej podobny do mojego. Oszust od razu to podchwycił. Podszył się pod Jana i poprosił o pożyczkę: 2 tysiące euro. Bo ponoć jestem przejazdem z Niemczech i mogę okazyjnie kupić auto jako prezent Wielkanocny. Tylko ma nikomu z rodziny nic nie mówić, bo to niespodzianka. Muszę też szybko pożyczyć od niej 2000 euro. Po pieniądze sam nie przyjdę, bo muszę być cały czas blisko okazji, żeby nikt mi jej nie sprzątnął sprzed nosa. Przyślę kolegę, który jest ze mną.

Ciocia wiekowa i ufna szła już do banku, ale na szczęście zapomniała dowodu i gdy zawróciła zapaliła się jej jakaś lampka, dlatego postanowiła zadzwonić do innej mojej cioci, żeby ta z kolei dyskretnie wysondowała czy rzeczywiście wyjechałem za granicę. Ta ciocia się nie certoliła tylko zadzwoniła wprost do mnie no i na szczęście sprawa wyszła na jaw. Gdy kolejny raz zadzwonił oszust, żeby opisać kolegę, który przyjedzie po pieniądze, ciocia zrugała go po polsku i niemiecku i więcej się nie odezwał.

Ciocia zaoszczędziła 2000 euro, tylko ja muszę się teraz zastanowić jaką niespodziankę zrobić rodzince na „zająca”. Do kogo by tu zadzwonić…..?

Jan Bliżej Ciebie

Podziel się na:
 • services sprite Przedświąteczne niespodzianki
 • kciuk Przedświąteczne niespodzianki
 • sledzik Przedświąteczne niespodzianki
 • sfora Przedświąteczne niespodzianki
 • forumowisko Przedświąteczne niespodzianki
 • services sprite Przedświąteczne niespodzianki
 • spis Przedświąteczne niespodzianki
 • wahacz Przedświąteczne niespodzianki
 • polec Przedświąteczne niespodzianki
 • co robie Przedświąteczne niespodzianki
 • gadu gadulive Przedświąteczne niespodzianki
 • services sprite Przedświąteczne niespodzianki
 • services sprite Przedświąteczne niespodzianki

Informacje o Jan

Jan Bliżej Ciebie płeć: nie kobieta wiek: średni żona: jedna od wielu lat dzieci: jedno, nie mężczyzna wykształcenie: wyższe znajomość internetu i komputera: niska wiedza o blogach: żadna zainteresowania mało oryginalne: dobra książka sensacyjna, film i śmieszny kabaret, o który coraz trudniej oraz sport w dwóch wersjach biernej(kibic)i czynnej ( rekreacyjne uprawianie marszów, biegów, jazdy na rowerze, koszykówki i narciarstwa). Poza tym kocham zwierzęta i chciałbym, żeby na całym świecie był pokój, a jak zostanę miss to będę też walczyć z nierównością społeczną na kuli ziemskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>