Historia jednego lusterka

Kobieca – nazwijmy to delikatnie – beztroska czasami nie zna granic. Można się z niej podśmiewać, gdyby nie fakt, że bywa również niebezpieczna.

Przewoziłem niedawno na firmowe spotkanie trójkę młodych ludzi z pracy: dwóch mężczyzn i kobietę. Kulturalni panowie zaproponowali naszej koleżance miejsce obok mnie czyli kierowcy, bo podobno – jak sprytnie argumentowali – jest tam w aucie więcej miejsca niż na tylnej kanapie.

Może i jest w tym ziarenko prawdy, ale przecież chodziło im o coś innego.I wcale nie o to, żeby byli bliżej siebie. O nie! Spotkanie, na które jechaliśmy to było krótkie szkolenie połączone z kolacją. Panowie usadowiwszy się w tyle, nie mieli wcale zamiaru dyskutować zaciekle na temat czekającego ich wykładu. Te kilkadziesiąt minut jazdy do miejsca przeznaczenia postanowili umilić sobie piwkiem i rozmową o niczym lub przede wszystkim przynoszącym ulgę milczeniem, bo ile można gadać o pracy lub czymkolwiek innym.

W aucie głównie słychać więc było radio, bo nikt jakoś nie kwapił się do zabawiania rozmową naszej koleżanki. I to był błąd. Szczególnie niebezpieczny dla kierowcy.

- Czy zmieniałaś Małgosiu ustawienie wstecznego lusterka z mojej i twojej prawej strony – zapytałem, gdy zorientowałem się, że po wyprzedzeniu auta, chcąc wrócić na poprzedni pas nie widzę co dzieje się z tamtej strony za moim autem.

- Tak? A coś się stało? – usłyszałem od Małgosi moją ulubioną konstrukcję gramatyczną odpowiedzi. Z dwoma znakami zapytania.

- Tak. Nic w nim nie widzę – odpowiedziałem nic nie kłamiąc.

- Sorki. A ja myślałam, że to moje lusterko. Nic nie mówicie, to się nudziłam i je sobie tak przestawiłam, żebym chociaż widziała siebie.

Na tylnej kanapie coś zabulgotało. To Krzysztof z Maciejem mało nie udusili się piwem.

Jan Bliżej Ciebie

Podziel się na:
 • services sprite Historia jednego lusterka
 • kciuk Historia jednego lusterka
 • sledzik Historia jednego lusterka
 • sfora Historia jednego lusterka
 • forumowisko Historia jednego lusterka
 • services sprite Historia jednego lusterka
 • spis Historia jednego lusterka
 • wahacz Historia jednego lusterka
 • polec Historia jednego lusterka
 • co robie Historia jednego lusterka
 • gadu gadulive Historia jednego lusterka
 • services sprite Historia jednego lusterka
 • services sprite Historia jednego lusterka

Informacje o Jan

Jan Bliżej Ciebie płeć: nie kobieta wiek: średni żona: jedna od wielu lat dzieci: jedno, nie mężczyzna wykształcenie: wyższe znajomość internetu i komputera: niska wiedza o blogach: żadna zainteresowania mało oryginalne: dobra książka sensacyjna, film i śmieszny kabaret, o który coraz trudniej oraz sport w dwóch wersjach biernej(kibic)i czynnej ( rekreacyjne uprawianie marszów, biegów, jazdy na rowerze, koszykówki i narciarstwa). Poza tym kocham zwierzęta i chciałbym, żeby na całym świecie był pokój, a jak zostanę miss to będę też walczyć z nierównością społeczną na kuli ziemskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>