Inspektor w spódnicy

Czy istnieje coś takiego jak męska filozofia? Oczywiście! – krzykną zaraz głośno kobiety. Oczywiście! – burkną nieco ciszej mężczyźni z racji wrodzonej niechęci do okazywania uczuć i emocji poza sytuacjami, gdy ich uśpioną adrenalinę obudzi fajtłapowaty kierowca w kapeluszu, nieuznany gol strzelony przez ulubioną drużynę piłkarską lub inne zdarzenie z cyklu: ale mnie wkur…li.

Dla każdej z tych grup różniących się trzema kategoriami cech płciowych hasło męska filozofia będzie miało inne konotacje. Pozytywne lub negatywne. Wiadomo komu jaka będzie bliska i między innymi dzięki temu na świecie nie jest tak nudno jak w czasie marszu zwolenników przyznania koncesji telewizji „Trwam”.

Piszę to wszystko, ponieważ niedawno wpadł w ręce raport Państwowej Inspekcji Pracy zwanej też przez niektórych PIP-ą traktujący o wypadkach przy pracy. Okazało się, że najwięcej z nich powoduje tak zwany czynnik ludzki, w tym przypadku głównie męski czynnik ludzki. Bo nie chce mu się, pracując na budowach, zapinać zabezpieczeń, a w halach przemysłowych zdejmuje o czynnik na przykład z maszyn osłony chroniące przez urwaniem ręki. Bo spowalniają pracę i generalnie przeszkadzają.

Mężczyźni nie lubią też – co może wydawać się dziwne – „pipy”, traktując jej pracowników jako tych, którzy chcą zabrać im wynagrodzenie. A jeśli dodatkowo – jak wynika z tego samego raportu – kontrolerem rzeczonej inspekcji jest jeszcze kobieta, to w ogóle odmawiają współpracy. Jak było na przykład wówczas, gdy kobieta inspektor stwierdziła, że na jednej z budów prace na wysokości wykonywał 17-latek zatrudniony na czarno. Nie miał wiec sprzętu zabezpieczającego i przeszkolenia BHP. I do dziś nie wiadomo kto go tam wpuścił.

Generalnie męska filozofia im ma mniej lat, tym więcej w niej, niż w kobiecej, brawury i braku poszanowania dla wielu przepisów, ponieważ im łatwiej tym szybciej i taniej, ale niestety niekonieczne bezpieczniej.

Jako mężczyzna rozumiem taką filozofię, ale wiem też jak często kończy się ona tragedią. I nie tylko jeżeli chodzi o wypadki przy pracy. I wtedy przeważnie płaczą już tylko kobiety i dzieci. Bo kilkadziesiąt centymetrów po ziemią trudno o chusteczki.

Jan Bliżej Ciebie

Podziel się na:
 • services sprite Inspektor w spódnicy
 • kciuk Inspektor w spódnicy
 • sledzik Inspektor w spódnicy
 • sfora Inspektor w spódnicy
 • forumowisko Inspektor w spódnicy
 • services sprite Inspektor w spódnicy
 • spis Inspektor w spódnicy
 • wahacz Inspektor w spódnicy
 • polec Inspektor w spódnicy
 • co robie Inspektor w spódnicy
 • gadu gadulive Inspektor w spódnicy
 • services sprite Inspektor w spódnicy
 • services sprite Inspektor w spódnicy

Informacje o Jan

Jan Bliżej Ciebie płeć: nie kobieta wiek: średni żona: jedna od wielu lat dzieci: jedno, nie mężczyzna wykształcenie: wyższe znajomość internetu i komputera: niska wiedza o blogach: żadna zainteresowania mało oryginalne: dobra książka sensacyjna, film i śmieszny kabaret, o który coraz trudniej oraz sport w dwóch wersjach biernej(kibic)i czynnej ( rekreacyjne uprawianie marszów, biegów, jazdy na rowerze, koszykówki i narciarstwa). Poza tym kocham zwierzęta i chciałbym, żeby na całym świecie był pokój, a jak zostanę miss to będę też walczyć z nierównością społeczną na kuli ziemskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>