Kibole to tchórze

Chwile grozy przeżyła niedawno koleżanka żony mojej Matyldy mieszkająca w Toruniu. Opisała jej wszystko w mailu.

Otóż w minioną niedzielę, gdy czekała na przystanku ze swoim kilkuletnim dzieckiem na autobus miejskiej komunikacji nagle zza przystankowej wiaty wybiegło kilku czy kilkunastu zamaskowanych dryblasów, którzy zaczęli rzucać kamieniami w podjeżdżający na przystanek autobus. Zbili kilka szyb i uciekli.

Jak się później okazało były to porachunki pomiędzy kibicami dwóch drużyn z tego miasta. „Sympatycy” żużla jadący na mecz między innymi środkami miejskiej komunikacji zostali zaatakowani kamieniami przez nienawidzących ich kiboli zespołu piłkarskiego z tego samego miasta.

Ludzie zaczęli uciekać z przystanku, nie zatrzymał się na nim również kierowca autobusu, który ruszył od razu na pętlę. Na szczęście koleżance Matyldy i jej dziecku nic się nie stało. A przecież mogło. W autobusie podobno ktoś został ranny.

Nigdy nie rozumiałem i nie zrozumiem mentalności kiboli. Brakuje cenzuralnych określeń, żeby nazwać to, co stało się w niedzielę w Toruniu. Obrzucenie kamieniami autobusu miejskiej komunikacji zmierzającego z pasażerami na mecz żużlowy zasługuje na szczególne potępienie. Nieważne kto nim jechał. Nawet gdyby podróżowali nim tacy sami chuligani jak ci, którzy rzucali kamieniami, to już nic innego jak tylko przejaw kompletnego zezwierzęcenia obyczajów.
Skoro dla kiboli bliskość ze swoją drużyną objawia się agresją do tych, którzy są fanami innej dyscypliny sportu lub innego zespołu, to niech antagoniści spotykają się na tak zwanych ustawkach leją się po mordach czym popadnie i jeszcze w policja niech nie przeszkadza i nie interweniuje. Może powoli sami zaczną się wykańczać i problem kiboli umrze śmiercią naturalną. Dosłownie i w przenośni. Z ukrycia i w kominiarkach atakują tylko tchórze.

Jan Bliżej Ciebie

Podziel się na:
 • services sprite Kibole to tchórze
 • kciuk Kibole to tchórze
 • sledzik Kibole to tchórze
 • sfora Kibole to tchórze
 • forumowisko Kibole to tchórze
 • services sprite Kibole to tchórze
 • spis Kibole to tchórze
 • wahacz Kibole to tchórze
 • polec Kibole to tchórze
 • co robie Kibole to tchórze
 • gadu gadulive Kibole to tchórze
 • services sprite Kibole to tchórze
 • services sprite Kibole to tchórze

Informacje o Jan

Jan Bliżej Ciebie płeć: nie kobieta wiek: średni żona: jedna od wielu lat dzieci: jedno, nie mężczyzna wykształcenie: wyższe znajomość internetu i komputera: niska wiedza o blogach: żadna zainteresowania mało oryginalne: dobra książka sensacyjna, film i śmieszny kabaret, o który coraz trudniej oraz sport w dwóch wersjach biernej(kibic)i czynnej ( rekreacyjne uprawianie marszów, biegów, jazdy na rowerze, koszykówki i narciarstwa). Poza tym kocham zwierzęta i chciałbym, żeby na całym świecie był pokój, a jak zostanę miss to będę też walczyć z nierównością społeczną na kuli ziemskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>