Milczenie jest złotem

Milczenie jest złotem nie tylko dlatego, że może ustrzec przed wypowiedzeniem jakiejś głupoty, o czym ciągle nie wszyscy pamiętają, ale ma znaczenie również w kontaktach damsko-męskich. Opowiadał mi niedawno kolega jak z powodu swojego gadulstwa miał przechlapane przez wolną od pracy w sobotę.

W poprzedzający ją piątek umówił się ze wspólnikiem z firmy, że spotkają się przy piwku, żeby omówić kilka zawodowych tematów. Nie był to żaden wykręt tylko potrzeba chwili. A że omawianie spraw firmowych szło szybko i przyjemnie, w takim samym tempie znikały też piwka, a potem pojawił się pomysł zjedzenia czegoś i wypicia po kieliszczku czegoś zawierającego więcej procentów niż jakieś marne 5.

Kolega nie wgłębiał się w szczegóły, ale zamiast w piątek około 22 jak obiecywał, wrócił w sobotę jakoś tak przez 3. Przynajmniej tak mu się wydawało. Spał w tak zwanym salonie, żeby nie zatruć atmosfery swym oddechem. Mimo że chorował trochę z powodu niedawnych konsumcyjnych uciech, wstał dość wcześnie i nawet zaczął przygotowywać śniadanie.
I wtedy przy nakrywaniu do kuchennego stołu nakryła go żona. Zaczął więc pytać jak się spało i takie, żeby jakoś odnowić zaburzoną małżeńską bliskość, gdy usłyszał krótkie: „milcz jak do mnie mówisz”.
Coś tam kolega próbował jeszcze przekazywać swoim aparatem mowy, co w powiązaniu z napojami wypitymi ubiegłej nocy cały czas nie było dobrym pomyślem biorąc pod uwagę normy świeżego oddechu.

- Już raz powiedziałam i nie będę więcej powtarzać – usłyszał tylko.

I tak się zaczęliśmy zastanawić z kolegą, że chyba w niektórych sytuacjach domowych milczenie jest rzeczywiście złotem. A tak zwane ciche dni czy godziny też mają swoje plusy dla męskiej populacji. To że są wygodne głównie dla mężczyzn stwierdziła niedawno również felietonistka jednego z kobiecych pism, które niedawno wpadło mi w ręce. Napisała mniej więcej tak, że na cichych dniach zyskuje tylko płeć brzydka, bo zwolniona jest z mówienia w co jej graj i może robić co chcą bez konieczności tłumaczenia.

Milczmy więc panowie jak najwięcej. Możemy jednak krzyczeć, gdy Polacy strzelą bramkę.

Jan Bliżej Ciebie

Podziel się na:
 • services sprite Milczenie jest złotem
 • kciuk Milczenie jest złotem
 • sledzik Milczenie jest złotem
 • sfora Milczenie jest złotem
 • forumowisko Milczenie jest złotem
 • services sprite Milczenie jest złotem
 • spis Milczenie jest złotem
 • wahacz Milczenie jest złotem
 • polec Milczenie jest złotem
 • co robie Milczenie jest złotem
 • gadu gadulive Milczenie jest złotem
 • services sprite Milczenie jest złotem
 • services sprite Milczenie jest złotem

Informacje o Jan

Jan Bliżej Ciebie płeć: nie kobieta wiek: średni żona: jedna od wielu lat dzieci: jedno, nie mężczyzna wykształcenie: wyższe znajomość internetu i komputera: niska wiedza o blogach: żadna zainteresowania mało oryginalne: dobra książka sensacyjna, film i śmieszny kabaret, o który coraz trudniej oraz sport w dwóch wersjach biernej(kibic)i czynnej ( rekreacyjne uprawianie marszów, biegów, jazdy na rowerze, koszykówki i narciarstwa). Poza tym kocham zwierzęta i chciałbym, żeby na całym świecie był pokój, a jak zostanę miss to będę też walczyć z nierównością społeczną na kuli ziemskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>