Ostatni raz o Euro 2012

Kilka postów wcześniej pisałem w tym samym miejscu, że jestem fanem Franciszka Smudy, który sam mówi niewiele, bo nie potrafi się wypowiadać, ma gdzieś to, co mówią o nim inni, a że jest prostym człowiekiem, nie dbającym o medialny wizerunek czasami sam daje innym pożywkę do żartów na swój temat.

Widziałem w ostatni poniedziałek wywiad telewizyjny z Franciszkiem Smudą i zobaczyłem teraz załamanego mężczyznę w starszym wieku, który ostatkiem sił trzyma nerwy na wodzy, żeby nie wykrzyknąć: „Ile razy mam powtarzać. Podjąłem takie a nie inne decyzje dotyczące składu i dziś gdybym miał wybór zrobiłbym tak samo. I w końcu dajcie mi z tym spokój. Ja za to odpowiadam i teraz płacę.”
Swojego, że tak powiem, pozytywnego stosunku do Franza jako człowieka nie zmieniłem. Broni swoich wyborów i stoi murem za piłkarzami, których wybrał, wypowiadając się o nich, że dali z siebie wszystko i nikt się nie opierdzielał. Za to też należy mu sie szacunek. Jako człowiekowi.

A co należy mu się jako trenerowi? Cały czas mówi, że to on był blisko tej kadry i wiedział co można się spodziewać po poszczególnych zawodnikach. Moim skromnym zdaniem z jego różnych wypowiedzi wynika, że od początku postawił sobie filozofię, żeby nie przegrać. Widać to wyraźnie, gdy tłumaczył wielokrotnie, że jedna kontra nawet w ostatniej minucie może doprowadzić do przegranej i dlatego nie ma co atakować na hura. W poniedziałkowym wywiadzie też powtarzał, że w czasie zmiany zawodnika w trakcie meczu może okazać się, że nim „zapali”, czyli chyba chodzi o dostosowanie się do sytuacji na boisku, może pójść jakaś akcja i będzie tragedia.

Czy jej i tak jednak nie było? To prawda, że nie przegraliśmy żadnego meczu 4 czy 5 do zera. Ale też żadnego nie wygraliśmy nawet przewagą jednej bramki. A ta gra cały czas polega na tym, że ostateczny sukces osiągają tylko ci, którzy strzelają więcej goli niż przeciwnicy.

Jan Bliżej Ciebie

Podziel się na:
 • services sprite Ostatni raz o Euro 2012
 • kciuk Ostatni raz o Euro 2012
 • sledzik Ostatni raz o Euro 2012
 • sfora Ostatni raz o Euro 2012
 • forumowisko Ostatni raz o Euro 2012
 • services sprite Ostatni raz o Euro 2012
 • spis Ostatni raz o Euro 2012
 • wahacz Ostatni raz o Euro 2012
 • polec Ostatni raz o Euro 2012
 • co robie Ostatni raz o Euro 2012
 • gadu gadulive Ostatni raz o Euro 2012
 • services sprite Ostatni raz o Euro 2012
 • services sprite Ostatni raz o Euro 2012

Informacje o Jan

Jan Bliżej Ciebie płeć: nie kobieta wiek: średni żona: jedna od wielu lat dzieci: jedno, nie mężczyzna wykształcenie: wyższe znajomość internetu i komputera: niska wiedza o blogach: żadna zainteresowania mało oryginalne: dobra książka sensacyjna, film i śmieszny kabaret, o który coraz trudniej oraz sport w dwóch wersjach biernej(kibic)i czynnej ( rekreacyjne uprawianie marszów, biegów, jazdy na rowerze, koszykówki i narciarstwa). Poza tym kocham zwierzęta i chciałbym, żeby na całym świecie był pokój, a jak zostanę miss to będę też walczyć z nierównością społeczną na kuli ziemskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>