Dziecko w samochodzie i nowy język

Długa podróż samochodem z małym dzieckiem to nie lada wyzwanie dla każdego kierowcy. Są różne pomysły, aby ją przetrwać.
Jedni wybierają jazdę nocą licząc na to, że dziecko prześpi znaczną część podróży. Inni, którzy nie cierpią prowadzić po zmroku, nastawiają się na jazdy w dzień. Zmieniając na przykład na ten czas tylną kanapę auta w jeden wielki plac zabaw, wypełniony maskotkami, zabawkami, dla starszych również kolorowankami i innymi gadżetami mającymi uniknąć marudzenia pociechy. Pilnuje tego mama.
Są też tacy, którzy zaopatrują się w przenośnie dvd montowane na przykład na zagłówku licząc na to, że dziecko będzie chłonęło bajkę za bajką jak przysłowiowa małpa kit.
Pomysłem na starsze dzieci jest zaopatrzenie ich w elektroniczne gry lub wciągnięcie do wspólnej zabawy w jakieś zgadywanki, kalambury jak to robili przez wiele lat moi znajomi i bardzo sobie taka formę spędzania czasu w podróży chwalili.
Najprostsza polega na przykład na tym, aby jej uczestnicy wymyślali mówili jakieś słowo a kolejny musiał powiedzieć inne zaczynające się na ostatnią literę tego, które podał poprzednik. Można utrudnić grę wymagając, aby były to na przykład dwie ostatnie litery.
Inna polega na tym, że ktoś wymyśla jakąś czynność lub zawód lub inne pojęcie, a pozostali zadając pomocnicze pytania zaczynające się od słowa czy próbują zgadnąć co autor miał na myśli.
Znam też taką rodzinę, która w czasie długich podróży ze starszymi już dziećmi wymyśliła nawet swój własny język polegający na wstawianiu po każdej samogłosce odpowiedniej sekwencji tych samych spółgłosek (mp) i ostatniej samogłoski. Dla przykładu imię Karolina brzmiało w tym języku Ka-mpa-ro-mpo-li-mpi-na-mpa. Ale to już wyższa szkoła jazdy. Życzę dobrej zabawy i skupienia na drodze, bo nowy język może wciągnąć.
Jan Bliżej Ciebie

Podziel się na:
 • services sprite Dziecko w samochodzie i nowy język
 • kciuk Dziecko w samochodzie i nowy język
 • sledzik Dziecko w samochodzie i nowy język
 • sfora Dziecko w samochodzie i nowy język
 • forumowisko Dziecko w samochodzie i nowy język
 • services sprite Dziecko w samochodzie i nowy język
 • spis Dziecko w samochodzie i nowy język
 • wahacz Dziecko w samochodzie i nowy język
 • polec Dziecko w samochodzie i nowy język
 • co robie Dziecko w samochodzie i nowy język
 • gadu gadulive Dziecko w samochodzie i nowy język
 • services sprite Dziecko w samochodzie i nowy język
 • services sprite Dziecko w samochodzie i nowy język

Informacje o Jan

Jan Bliżej Ciebie płeć: nie kobieta wiek: średni żona: jedna od wielu lat dzieci: jedno, nie mężczyzna wykształcenie: wyższe znajomość internetu i komputera: niska wiedza o blogach: żadna zainteresowania mało oryginalne: dobra książka sensacyjna, film i śmieszny kabaret, o który coraz trudniej oraz sport w dwóch wersjach biernej(kibic)i czynnej ( rekreacyjne uprawianie marszów, biegów, jazdy na rowerze, koszykówki i narciarstwa). Poza tym kocham zwierzęta i chciałbym, żeby na całym świecie był pokój, a jak zostanę miss to będę też walczyć z nierównością społeczną na kuli ziemskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>