Szkolna wyprawka w różowym kolorze

Odwiedziła nas znajoma. Oczywiście jak w przypadku tego typu spotkań rozmowa zeszła w końcu na nasze dzieci. Z tym, że Hania problemy z pieluchami ma już dawno z głowy, co nie oznacza, że nie ma innych.

Jej bliźniaki Tomek i Agata idą do pierwszej klasy. I to dopiero jest wyzwanie. Również dla portfela, ponieważ trzeba skompletować szkolną wyprawkę. I jak się okazuje nie jest to wcale takie proste.

Zacząłem przysłuchiwać się na czym to polega, bo przecież i nas za kilka lat dosięgnie taka sam gorączka przed pierwszym dzwonkiem

Hania kompletowanie wyprawki, a właściwie wyprawek szkolnych zaczęła od przejrzenia stron internetowych szkół, ponieważ niektóre publikują na nich co powinno znaleźć się w zestawie pierwszoklasisty.

- To bardzo pomocne – mówi Hania. – Niby wiesz czego potrzeba, ale zawsze można o czymś zapomnieć.
Kupujemy więc zeszyty, blok, kredki, temperówka, gumka, nożyczki, klej, długopisy, wycinanki czy farbki plakatowe to standard. Niektóre szkoły wymieniają też pióra, ale zaznaczają, że dopiero od drugiego semestru i po konsultacji z nauczycielem. W szkolnym zestawie internetowym jest też szczoteczka do zębów (do fluoryzacji), buty na przebranie, trampki i skarpetki na wuef z jasną podeszwą .

Ale jak się okazuje kwestię szkolnej wyprawki też opanowała moda. Ważne są kolory. Dla dziewczynek to kolor różowy dla chłopców czarny.
- Jak nie wierzysz, idź do sklepu papierniczego i zobacz witryny – poradziła Hania, gdy nieco zaoponowałem, że chyba trochę przesadza.

Ale to nie koniec modowych trendów. Hania nie wie jeszcze co modne jest w tym roku, ale rynkiem szkolnych wyprawek rządzą ponoć postacie z telewizyjnych kreskówek i komiksów. W ubiegłym na przykład hitem dla dziewczynek była Hello Kitty, postać bodajże z japońskiej kreskówki. Na przykład piórnik z jej podobizną był 5 razy droższy od zwykłego. Podobnie plecak dla chłopców ze spidermenem też znacznie cenowo różnił się do takiego bez jego podobizny.
- Myślę, że na każde dziecko trzeba będzie wraz z podręcznikami wydać po koło 1000 złotych – uświadomiła nas Hania. – A to tylko początek.

Kiedy Hania poszła spojrzałem na nasze pociechy i pomyślałem, że może nie poślemy ich do szkoły. Przecież teraz całkiem modne jest nauczanie domowe. Bez hello kitty i strojów z drogimi metkami.

Jan Bliżej Ciebie

Podziel się na:
 • services sprite Szkolna wyprawka w różowym kolorze
 • kciuk Szkolna wyprawka w różowym kolorze
 • sledzik Szkolna wyprawka w różowym kolorze
 • sfora Szkolna wyprawka w różowym kolorze
 • forumowisko Szkolna wyprawka w różowym kolorze
 • services sprite Szkolna wyprawka w różowym kolorze
 • spis Szkolna wyprawka w różowym kolorze
 • wahacz Szkolna wyprawka w różowym kolorze
 • polec Szkolna wyprawka w różowym kolorze
 • co robie Szkolna wyprawka w różowym kolorze
 • gadu gadulive Szkolna wyprawka w różowym kolorze
 • services sprite Szkolna wyprawka w różowym kolorze
 • services sprite Szkolna wyprawka w różowym kolorze

Informacje o Jan

Jan Bliżej Ciebie płeć: nie kobieta wiek: średni żona: jedna od wielu lat dzieci: jedno, nie mężczyzna wykształcenie: wyższe znajomość internetu i komputera: niska wiedza o blogach: żadna zainteresowania mało oryginalne: dobra książka sensacyjna, film i śmieszny kabaret, o który coraz trudniej oraz sport w dwóch wersjach biernej(kibic)i czynnej ( rekreacyjne uprawianie marszów, biegów, jazdy na rowerze, koszykówki i narciarstwa). Poza tym kocham zwierzęta i chciałbym, żeby na całym świecie był pokój, a jak zostanę miss to będę też walczyć z nierównością społeczną na kuli ziemskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>