Agresja na drodze

Strzelał ktoś do Was kiedyś? Choćby ze śrutówki. Nie? Do mnie też nie. A do kierowcy z Konina tak. I to inny kierowca. Taki z ciężarówki.

Ale od początku. 33-letni pan z Konina jechał sobie w biały dzień szosą oplem w stronę Mogilna w kujawsko-pomorskim. Aż tu nagle zobaczył za sobą najpierw długie światła ciężarówki, potem charakterystyczny ryk klaksonu i w końcu usłyszał suchy trzask pękającej szyby. Zatrzymał się i zobaczył, że ma przestrzelone tylne okno. Kto mógł to zrobić?

Pan z Konina nie zastanawiał się długo tylko zadzwonił pod 112 i ruszył za kierowcą ciężarówki, który został po kilkunastu kilometrach zatrzymany przez policję. Miał w kabinie pistolet pneumatyczny na śrut i to z niego strzelał do opla. Bo jechał za wolno. A droga wąska i kręta, więc snajper z ciężarówki nie mógł wyprzedzić opla, co go wkurzało go okrutnie.

Inny obrazek z mojego podwórka. Nie dalej jak wczoraj pan z starego bmw stoi w korku na lewym pasie, bo wszyscy chcieli być szybsi, jechali nim i się zatkało. Mądry Pan z bmw co robi? Bez włączenia migacza chce wjechać na prawy pas, tuż mi przed maskę i jeszcze trąbi, kiedy usłużnie nie ustępuję mu z drogi i wygraża mi pięścią.

Coraz trudniej być na drodze blisko siebie i jednocześnie tak, aby tak bliskość nie powodowała agresji. Kosmitów z planety głupota w autach przybywa z dnia na dzień.

Jak sobie radzić ze stresem, który powodują. Niedawno miałem okazję na ten temat porozmawiać z Mikołajem Krupińskim z Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie. O to co poradził.

- Truizmem jest stwierdzenie, że należy unikać sytuacji stresogennych. Każdy ma jakiś własny sposób na rozładowanie napięcia. Psycholodzy radzą po sięganie do najprostszych i sprawdzonych sposobów. Dla niektórych może to rzucie gumy, picie kawy, dla innych przeklinanie. Ostatni sposób jest dopuszczalny, o ile nie przeszkadzają pasażerom i innym uczestnikom ruchu drogowego. Co ciekawe redukować nasz stres może nawet nasz samochód. Urządzenia poprawiające komfort i bezpieczeństwo jazdy, w tym klimatyzacja, wygodne fotele, nawigacja, a także elektroniczne systemy wspomagania kierowcy, jak czujnik martwego pola, system informujący o zmianie pasa ruchu mogą mieć pozytywny wpływ na naszą jazdę.

Jan Bliżej Ciebie

Podziel się na:
 • services sprite Agresja na drodze
 • kciuk Agresja na drodze
 • sledzik Agresja na drodze
 • sfora Agresja na drodze
 • forumowisko Agresja na drodze
 • services sprite Agresja na drodze
 • spis Agresja na drodze
 • wahacz Agresja na drodze
 • polec Agresja na drodze
 • co robie Agresja na drodze
 • gadu gadulive Agresja na drodze
 • services sprite Agresja na drodze
 • services sprite Agresja na drodze

Informacje o Jan

Jan Bliżej Ciebie płeć: nie kobieta wiek: średni żona: jedna od wielu lat dzieci: jedno, nie mężczyzna wykształcenie: wyższe znajomość internetu i komputera: niska wiedza o blogach: żadna zainteresowania mało oryginalne: dobra książka sensacyjna, film i śmieszny kabaret, o który coraz trudniej oraz sport w dwóch wersjach biernej(kibic)i czynnej ( rekreacyjne uprawianie marszów, biegów, jazdy na rowerze, koszykówki i narciarstwa). Poza tym kocham zwierzęta i chciałbym, żeby na całym świecie był pokój, a jak zostanę miss to będę też walczyć z nierównością społeczną na kuli ziemskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii , i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>