Ci co kopią, skaczą i się chowają czyli w co Jan bawi się z Kubą

Chciałbym, żeby Kuba był wysportowanym mężczyzną, ale nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo ostatnio oglądał ze mną fragmenty meczu Polska-Anglia i chyba chce być piłkarzem. Choć głośno – z racji nieznajomości pełnego słownictwa sportowego – jeszcze tego nie mówi.
Ale kopanie kolorowej piłki, trochę mniejszej od takiej do szczypiorniaka, to ostatnio jego ulubiona zabawa. A że ma jeszcze często kłopoty z ruchową koordynacją, to czasami wygląda to nieco komicznie. Ale co tam, nie wszyscy są od razu Bońkami.

Kopiemy razem. Staram się, aby raz on, raz ja był przy piłce. Trzeba też zachować wszelkie środki ostrożności. Mecz musi odbywać się daleko od wszelkich domowych sprzętów, żeby upadek Kuby, których w ferworze zabawy jest sporo, nie spowodował uderzenia o kant stołu czy fotela. Kuba musi też poprawić celownik, bo na razie większość jego podań do mnie nie dochodzi, ale w polskiej kadrze to normalne. Więcej radości z tego ma nasz pies, który blokuje strzały przyszłego Błaszczykowskiego niczym Tomaszewski, który 29 lat temu zatrzymał Anglię na Wembley.

Oczywiście najlepszy jest mecz na świeżym powietrzu, ale on nie zawsze jest możliwy, bo może być ulewa a dachu nad naszym ogrodem nie mamy a nawet gdybyśmy mieli to pewnie PZPN nie zgodziłby się na jego zamknięcie.

Kopanie piły to też ostatnio dobry sposób na zmęczenie Kuby, choć sił ma sporo i będzie miał ich jeszcze więcej, a ja niestety coraz mniej. Dlatego ostatnio postanowiłem połączyć kopanie piłki ze skokami. W tym celu wyciągamy z sypialnego albo innego łoża materac, kładziemy na podłodze pokoju i jazda. Skaczemy wznosząc ręce do góry jakbyśmy chcieli nauczyć się latać. Próbuję też połączyć piłkę ze skokami. Staram się namówić Kubę – jeżeli to dobre słowo- na bramkarskie parady na materacu, po tym, jak tym razem rzucam mu piłkę ręką. Sam mu pokazuje czego od niego wymagam, ale najwyraźniej chyba nie dość sugestywnie, bo on cały czas woli ją kopać niż łapać. Chyba to będzie napastnik, a nie bramkarz.

Takie zabawy nie trwają jednak zbyt długo bo chłopak z racji wieku, szybko się nudzi i z tego samego powodu nie potrafi jeszcze powiedzieć, co chciałby robić. Zawsze wtedy można spróbować zająć go starą jak świat zabawą w chowanego. To przynajmniej w przypadku Kuby zawsze działa, albo wspólne gonitwy samochodami. To znaczy on jedzie po podłodze, a ja go gonię drugim autem lub czymś podobnym.

Jan Bliżej Ciebie

Podziel się na:
 • services sprite Ci co kopią, skaczą i się chowają czyli w co Jan bawi się z Kubą
 • kciuk Ci co kopią, skaczą i się chowają czyli w co Jan bawi się z Kubą
 • sledzik Ci co kopią, skaczą i się chowają czyli w co Jan bawi się z Kubą
 • sfora Ci co kopią, skaczą i się chowają czyli w co Jan bawi się z Kubą
 • forumowisko Ci co kopią, skaczą i się chowają czyli w co Jan bawi się z Kubą
 • services sprite Ci co kopią, skaczą i się chowają czyli w co Jan bawi się z Kubą
 • spis Ci co kopią, skaczą i się chowają czyli w co Jan bawi się z Kubą
 • wahacz Ci co kopią, skaczą i się chowają czyli w co Jan bawi się z Kubą
 • polec Ci co kopią, skaczą i się chowają czyli w co Jan bawi się z Kubą
 • co robie Ci co kopią, skaczą i się chowają czyli w co Jan bawi się z Kubą
 • gadu gadulive Ci co kopią, skaczą i się chowają czyli w co Jan bawi się z Kubą
 • services sprite Ci co kopią, skaczą i się chowają czyli w co Jan bawi się z Kubą
 • services sprite Ci co kopią, skaczą i się chowają czyli w co Jan bawi się z Kubą

Informacje o Jan

Jan Bliżej Ciebie płeć: nie kobieta wiek: średni żona: jedna od wielu lat dzieci: jedno, nie mężczyzna wykształcenie: wyższe znajomość internetu i komputera: niska wiedza o blogach: żadna zainteresowania mało oryginalne: dobra książka sensacyjna, film i śmieszny kabaret, o który coraz trudniej oraz sport w dwóch wersjach biernej(kibic)i czynnej ( rekreacyjne uprawianie marszów, biegów, jazdy na rowerze, koszykówki i narciarstwa). Poza tym kocham zwierzęta i chciałbym, żeby na całym świecie był pokój, a jak zostanę miss to będę też walczyć z nierównością społeczną na kuli ziemskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>