Moje karaoke z półroczną Kalinką

Kiedy tak sobie siedzę w pobliży łóżeczka Kalinki, gdy ona nie śpi, ale i mnie nie widzi, to często zastanawiam się, co takie półroczne dziecko sobie myśli. I nie wiem.

Rozważam też co można zrobić, żeby uprzyjemnić jej życie, choć czasami mam wrażenie, że lepiej nie ingerować w jej własny świat. Tak sobie leży, patrzy na znajdującą się nad jej głową karuzelę z zabawkami kupioną w sklepie www.bliżejciebie.pl, próbuje do niej dosięgnąć, spogląda trochę w bok, czasami próbuje do tyłu, bawi się swoimi rączkami wkładając je najczęściej do ust, rozciąga się trzymając za nóżki. Wydaje nawet czasami jakieś dźwięki. Generalnie nuda, ale nie jakaś zabijająca. Wręcz przeciwnie. Sprawiająca wrażenie stworzenia jakiejś wewnętrznego spokoju i równowagi. Oczywiście nie trwa to długo, bo potem następuje wiercenie się, czasami płacz i dawanie innych sygnałów, że coś jest nie tak.

Postanowiłem sobie, że do Kalinki nigdy nie będę mówił pseudo niemowlęcym językiem, wiecie takim pieszczeniem się połączonym ze zdrabnianiem wszystkich słów, co tworzy językowe potworki.

Staram się mówić ciepłym, spokojnym tonem, ale w miarę normalna polszczyzną i jakoś mam wrażenie, że jakoś się „dogadujemy”, bo wydaje mi się, że również z takim dzieckiem najważniejsza jest rozmowa i okazanie zainteresowania, żeby czuła tę bliskość drugiej osoby. Na mój głos często reaguje uśmiechem, jeżeli do tego dodam na przykład delikatne brzuszne łaskotki włosami, śmiech bywa nawet głośny. Można też od czasu do czasu wydawać na dzieckiem dziwne dźwięki lub robić winy, ale bez przesady.

W przypadku Kalinki sprawdza się również zwykle a kuku czyli chowanie się i pojawianie, ale oczywiście ruchy nie mogą być zbyt gwałtowne, żeby dziecka nie przestraszyć. Jest też wersja z tetrową pieluchą, która można łagodnie zakładać jej na twarz a potem odsuwać i inna wersja „a kuku” gotowa.

Kalinka lubi też w półleżącej pozycji siedzieć na kolanach. Zabawa w takiej pozycji w konika i przy moim jednoczesnym śpiewaniu wszystkim znanej pieśni „Kalinka, Kalinka maja”, wydaje się wprawiać ją w dobry nastrój. Może razem wystąpimy na jakimś karaoke. W takiej pozycji Kalinka zaczyna również poznawać świat zabawek. Trzeba je tylko ułożyć blisko niej. Zaczyna chwytać a nawet i wyrzucać, co daje jej chyba sporo radości a mi przy okazji możliwość potrenowania brzuszków, czego nigdy nie jest za dużo.

Jan Bliżej Ciebie

Podziel się na:
 • services sprite Moje karaoke z półroczną Kalinką
 • kciuk Moje karaoke z półroczną Kalinką
 • sledzik Moje karaoke z półroczną Kalinką
 • sfora Moje karaoke z półroczną Kalinką
 • forumowisko Moje karaoke z półroczną Kalinką
 • services sprite Moje karaoke z półroczną Kalinką
 • spis Moje karaoke z półroczną Kalinką
 • wahacz Moje karaoke z półroczną Kalinką
 • polec Moje karaoke z półroczną Kalinką
 • co robie Moje karaoke z półroczną Kalinką
 • gadu gadulive Moje karaoke z półroczną Kalinką
 • services sprite Moje karaoke z półroczną Kalinką
 • services sprite Moje karaoke z półroczną Kalinką

Informacje o Jan

Jan Bliżej Ciebie płeć: nie kobieta wiek: średni żona: jedna od wielu lat dzieci: jedno, nie mężczyzna wykształcenie: wyższe znajomość internetu i komputera: niska wiedza o blogach: żadna zainteresowania mało oryginalne: dobra książka sensacyjna, film i śmieszny kabaret, o który coraz trudniej oraz sport w dwóch wersjach biernej(kibic)i czynnej ( rekreacyjne uprawianie marszów, biegów, jazdy na rowerze, koszykówki i narciarstwa). Poza tym kocham zwierzęta i chciałbym, żeby na całym świecie był pokój, a jak zostanę miss to będę też walczyć z nierównością społeczną na kuli ziemskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>