Z dzieckiem na narty

Reklamy w mediach kuszą magią zimowych szaleństw na stokach. Generalnie reklamom nie ulegam, ale kiedy widzę smugi śniegu tryskające spod krawędzi nart, nie mogę usiedzieć na miejscu.
Nie mogę się też doczekać, kiedy będę mógł, o ile oczywiście finanse i czas pozwolą, wybrać się na narty w naszym dwuletnim Kubą. Podobno będzie jeszcze trzeba na to trochę poczekać. Jakieś dwa lata.
Rozmawiałem bowiem niedawno w zaprzyjaźnionym instruktorem narciarskim, który odwiódł mnie od szybszych prób nauki jazdy na nartach z dzieckiem. Po pierwsze nie ma dla mniejszych dzieci odpowiedniego i bezpiecznego sprzętu, po drugie wcześniejsza nauka jest nie wskazana z powodu rozwoju motoryki dziecka. 4 lata to najwcześniejszy okres kiedy można próbować uczyć dziecko tego sportu.
- I wiesz co lepiej polecić to fachowcom niż próbować samemu – podpowiadał znajomy instruktor.
Może jest w tym sporo racji, ponieważ pamiętam jak mój ojciec próbował nauczyć mnie jazdy na rowerze. Byłem co prawda już trochę straszy od naszego Kuby, ale nie szło nam dobrze. Ojciec jako człowiek wysportowany (grał niemal zawodowo w piłkę nożną, później był trenerem tej dyscypliny) nie mógł zrozumieć, jak to się dzieje, że jego syn nie może utrzymać się na kupionej niedawno tak zwanej półkolarzówce. Były krzyki – to z jego strony i płacz – to z mojej. W końcu dał spokój. Na rowerze nauczyłem się jeździć sam pod okiem kolegów.
- Nauka pod okiem instruktora jest dla dziecka lepsza, ponieważ od razu nie będzie miał złych nawyków – podpowiada znajomy instruktor. – Więcej efektów daje też nauka w grupie, bo to i lepsza zabawa i możliwość podglądania jak rówieśnicy jeżdżą na nartach i naśladowania ich. Dzięki temu jest w stanie szybciej opanować narty. Należy dać dziecku dość długi czas na naukę jazdy na nartach. Oczywiście, gdy jest taka możliwość i dziecko ma odpowiedni wiek i chęć, wysłać na obóz narciarski.
Jan Bliżej Ciebie

Podziel się na:
 • services sprite Z dzieckiem na narty
 • kciuk Z dzieckiem na narty
 • sledzik Z dzieckiem na narty
 • sfora Z dzieckiem na narty
 • forumowisko Z dzieckiem na narty
 • services sprite Z dzieckiem na narty
 • spis Z dzieckiem na narty
 • wahacz Z dzieckiem na narty
 • polec Z dzieckiem na narty
 • co robie Z dzieckiem na narty
 • gadu gadulive Z dzieckiem na narty
 • services sprite Z dzieckiem na narty
 • services sprite Z dzieckiem na narty

Informacje o Jan

Jan Bliżej Ciebie płeć: nie kobieta wiek: średni żona: jedna od wielu lat dzieci: jedno, nie mężczyzna wykształcenie: wyższe znajomość internetu i komputera: niska wiedza o blogach: żadna zainteresowania mało oryginalne: dobra książka sensacyjna, film i śmieszny kabaret, o który coraz trudniej oraz sport w dwóch wersjach biernej(kibic)i czynnej ( rekreacyjne uprawianie marszów, biegów, jazdy na rowerze, koszykówki i narciarstwa). Poza tym kocham zwierzęta i chciałbym, żeby na całym świecie był pokój, a jak zostanę miss to będę też walczyć z nierównością społeczną na kuli ziemskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>