Ojciec jest tak samo ważny jak matka

Chciałby zabrać głos w wywołanym przez Matyldę temacie męskiej opieki na dziećmi, odpowiedzialności za ich rozwój i zapytać kto jest ważniejszy dla dziecka: matka czy ojciec? Otóż sam odpowiadam na to pytanie.
Od dawna wiadomo, że „ojciec jest tak samo ważny jak matka, a jak matka gdzieś wyjedzie to nawet ważniejszy” jak mówił w polskiej komedii „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz” główny bohater filmu.
On nie miał okazji wcielić w życie tej złotej myśli. Mógł natomiast tę maksymę zmaterializować niedawno pewien 32letni mieszkaniec Tucholi, który w sobotni poranek został sam na cały dzień z dziećmi w wieku 4 lat i 11 miesięcy. Ich matka rzeczywiście gdzieś wyjechała, a 32-latek miał się latoroślą opiekować. Ale temu zadaniu nie sprostał.
Niestety mężczyzna czas do powrotu kobiety umilał sobie alkoholem i przegrał walkę ze snem. Gdy się obudził, stwierdził, że dzieci nie ma w domu i zamiast tak jak kiedyś Kazik z Kultu z tego się cieszyć, zaniepokoił się, że coś musiało się im stać. Ktoś je ukradł lub porwał dka okupu, a może zrobiło to UFO i zadzwonił na policję ze zgłoszeniem o ich zaginięciu.
Kiedy policjanci przyjechali do niego okazało się, że 32-latek miał 3,5 promila alkoholu w człowieku. Przy pomocy stróżów prawa szczęśliwie rozwiązała się też zagadka tajemniczego zniknięcia dzieci. 32-latek nie zarejestrował, że w czasie, gdy kończył już skazaną w tym momencie na porażkę potyczkę z monopolem spirytusowym, w mieszkaniu pojawiła się jego teściowa „na kontrol”. I kiedy zobaczyła zięcia w takim stanie, nie pozostało jej nic jak zabrać dzieci ze sobą.
Skoro już pojawili się policjanci, mężczyzna będzie odpowiadał nie tylko za niewłaściwą opiekę na dziećmi, ale również za zawiadomienie ich o fałszywym zaginięciu.
- I śmieszno i straszno – jak mówi stare rosyjskie powiedzonko. Straszno z powodu nieodpowiedzialności 32-letniego ojca. A śmieszno, bo nie chciałbym być w jego skórze podczas najbliższego spotkania z teściową.
Chyba, że razem opiekując się dziećmi „zrobią” flaszkę i znów wszystko będzie ok.
Jan Bliżej Ciebie

Podziel się na:
 • services sprite Ojciec jest tak samo ważny jak matka
 • kciuk Ojciec jest tak samo ważny jak matka
 • sledzik Ojciec jest tak samo ważny jak matka
 • sfora Ojciec jest tak samo ważny jak matka
 • forumowisko Ojciec jest tak samo ważny jak matka
 • services sprite Ojciec jest tak samo ważny jak matka
 • spis Ojciec jest tak samo ważny jak matka
 • wahacz Ojciec jest tak samo ważny jak matka
 • polec Ojciec jest tak samo ważny jak matka
 • co robie Ojciec jest tak samo ważny jak matka
 • gadu gadulive Ojciec jest tak samo ważny jak matka
 • services sprite Ojciec jest tak samo ważny jak matka
 • services sprite Ojciec jest tak samo ważny jak matka

Informacje o Jan

Jan Bliżej Ciebie płeć: nie kobieta wiek: średni żona: jedna od wielu lat dzieci: jedno, nie mężczyzna wykształcenie: wyższe znajomość internetu i komputera: niska wiedza o blogach: żadna zainteresowania mało oryginalne: dobra książka sensacyjna, film i śmieszny kabaret, o który coraz trudniej oraz sport w dwóch wersjach biernej(kibic)i czynnej ( rekreacyjne uprawianie marszów, biegów, jazdy na rowerze, koszykówki i narciarstwa). Poza tym kocham zwierzęta i chciałbym, żeby na całym świecie był pokój, a jak zostanę miss to będę też walczyć z nierównością społeczną na kuli ziemskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>