Dziecięca wyprawka, ale do muzeum

Z czym kojarzy się wyprawka malucha. Wystarczy tylko wejść na blog Matyldy żeby zobaczyć, że z tym, co kobiety biorą do szpitala, żeby dobrze czuć się przed porodem po nim i w pierwszych dniach bycia mamą. Matylda ma to rozpracowane na czynniki pierwsze.
Ale czy wyprawka malucha może kojarzyć się z pobytem w muzeum z półrocznym dzieckiem? Ano może, czym zaskoczyłem nieco Matyldę. I podobno maluch w czasie takiego pobytu wcale się nie nudzi, tylko dobrze bawi i to w takim specyficznym muzeum jakim jest muzeum etnograficzne kojarzące się ze starymi chatami rodem z „Chłopów” Reymonta, dawnymi narzędziami rolniczymi i krosnami.
Koleżanka z pracy opowiadała, że była niedawno z wizyta u znajomej w Toruniu i ta zaprowadziła ją właśnie do muzeum etnograficznego, które znajduje się w tym mieście i prowadzi też zajęcia dla maluchów w wieku od 6 do 20 miesięcy. Oczywiście podczas takiej zabawy, oprócz pracowników muzeum obecni są również opiekunowie.
Znalazłem stronę internetową muzeum i jak piszą tam organizatorzy cyklu imprez pod hasłem „etno-wyprawka malucha” każde spotkanie to niezwykła wyprawa w świat polskiej kultury ludowej, tak skonstruowana, by odpowiadać potrzebom małych odbiorców poznających rzeczywistość wszystkimi zmysłami. W czasie zajęć główną formą aktywności jest oczywiście zabawa, dzięki której dzieci poznają wybrane wątki dawnej wiejskiej codzienności. Spotkania są okazją do eksperymentowania z typowymi dla kultury tradycyjnej materiałami i surowcami m.in. drewnem, gliną, piaskiem, naturalnymi tkaninami itp. W dawnej chłopskiej rzeczywistości bardzo ważnym elementem był ludzki głos, dlatego na zajęciach nie zabraknie piosenek, wyliczanek i wokalnych zabaw ludowych.
Na pierwszym spotkaniu ruszono tropem ziaren zbóż, poznano ich kształt, kolor, zapach, dźwięki jakie wydają, kiedy są przesypywane, sprawdzano co z nich powstało, Pokazano również jak wyglądała kaszka, którą warzyła sroczka. Drugie spotkanie, które odbędzie się ostatniego dnia stycznia dotyczyć będzie tkanin, ich faktury i koloru, które z nich są lekkie, a które ciężkie, a także czy prześwituje przez nie światło. Będzie czas na bujanie, zabawę „a kuku” i furkotanie kawałkami materiałów. Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach i trzeba za nie zapłacić 20 złotych. Ale chyba warto.
Oczywiście, żeby dziecko dobrze się czuło podczas takiej zabawy musi być wyposażone w idealne na takie okazje pieluszki oferowane przez sklep www.bliżejciebie,pl, na przykład pieluszki Happy 3 D z systemem flexi, warto też mieć chusteczki, którymi można w każdej chwili wytrzeć ręce maluszkowi. Je również można znaleźć na w sklepie www.bliżejciebie.pl
fot. www.etnomuzeum.pl

Jan Bliżej Ciebieetnowyprawka malucha Dziecięca wyprawka, ale do muzeum

Podziel się na:
 • services sprite Dziecięca wyprawka, ale do muzeum
 • kciuk Dziecięca wyprawka, ale do muzeum
 • sledzik Dziecięca wyprawka, ale do muzeum
 • sfora Dziecięca wyprawka, ale do muzeum
 • forumowisko Dziecięca wyprawka, ale do muzeum
 • services sprite Dziecięca wyprawka, ale do muzeum
 • spis Dziecięca wyprawka, ale do muzeum
 • wahacz Dziecięca wyprawka, ale do muzeum
 • polec Dziecięca wyprawka, ale do muzeum
 • co robie Dziecięca wyprawka, ale do muzeum
 • gadu gadulive Dziecięca wyprawka, ale do muzeum
 • services sprite Dziecięca wyprawka, ale do muzeum
 • services sprite Dziecięca wyprawka, ale do muzeum

Informacje o Jan

Jan Bliżej Ciebie płeć: nie kobieta wiek: średni żona: jedna od wielu lat dzieci: jedno, nie mężczyzna wykształcenie: wyższe znajomość internetu i komputera: niska wiedza o blogach: żadna zainteresowania mało oryginalne: dobra książka sensacyjna, film i śmieszny kabaret, o który coraz trudniej oraz sport w dwóch wersjach biernej(kibic)i czynnej ( rekreacyjne uprawianie marszów, biegów, jazdy na rowerze, koszykówki i narciarstwa). Poza tym kocham zwierzęta i chciałbym, żeby na całym świecie był pokój, a jak zostanę miss to będę też walczyć z nierównością społeczną na kuli ziemskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>