Wózek na jezdni

„Tragicznie mogło się zakończyć zdarzenie, do którego doszło na ulicy Okrężnej w Tucholi. Prowadząca auto zahaczyła o wózek z dzieckiem, który się przewrócił.

 Wózek na jezdni
Policjanci ustalili, że do zdarzenia doprowadził kierowca opla corsy, który podczas omijania, nie zachował bezpiecznej odległości  i prawym bokiem pojazdu trącił stojący na ulicy, w strefie zamieszkania, dziecięcy wózek. Przewrócił się on na jezdnię wraz z leżącym w nim 7 – miesięcznym niemowlakiem. Na szczęście dziecko nie odniosło żadnych obrażeń.
Prowadzący opla nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia. Dzięki zebranym przez funkcjonariuszy informacjom, już po kilkunastu minutach, udało się ustalić sprawcę zdarzenia i dotrzeć do niego. Okazała się nią 72-letnia mieszkanka gminy Tuchola. Kobieta stwierdziła, że nie wiedziała nawet, że spowodowała takie zdarzenie. Funkcjonariusze za popełnione wykroczenie ukarali ją mandatem w wysokości 220 złotych.”
Kilka dni temu sam byłem świadkiem zdarzenia, które mogło zakończyć się tragedią. Jadąc jedną z osiedlowych uliczek zapachanych parkującymi po jednej stronie autami widzę jak kobieta z wózkiem próbuje przejść na pasach przez jezdnię. Oczywiście wysuwa najpierw wózek, potem widzę jej głowę. Stanąłem więc przed pasami. Kobieta na nie weszła. W tym czasie z mojej lewej strony wyprzedziła mnie honda. Całe szczęście, że piesza bedąc na wysokości maski mojego auta zauważyła ten drugi pojzad i zatrzymała się w połowie pasów. Gdyby tego nie zrobiła honda zmiotłaby wózek jak nic. Ruszyłem w pościg za hondą, żeby kierowcy przekazać kilka ciepłych gestów i wyrazów. Niestety przejechał na najbliższym pomarańczowym świetle. Ja musiałem się już zatrzymać na czerwonym.
Drodzy rodzice a szczególnie panie. Uważajcie. Trzymajcie swoje dzieci bliżej siebie niż jezdni, bo piratów na drogach nie brakuje. Matylda już to od dawna wie.
Jan Bliżej Ciebie

Podziel się na:
 • services sprite Wózek na jezdni
 • kciuk Wózek na jezdni
 • sledzik Wózek na jezdni
 • sfora Wózek na jezdni
 • forumowisko Wózek na jezdni
 • services sprite Wózek na jezdni
 • spis Wózek na jezdni
 • wahacz Wózek na jezdni
 • polec Wózek na jezdni
 • co robie Wózek na jezdni
 • gadu gadulive Wózek na jezdni
 • services sprite Wózek na jezdni
 • services sprite Wózek na jezdni

Informacje o Jan

Jan Bliżej Ciebie płeć: nie kobieta wiek: średni żona: jedna od wielu lat dzieci: jedno, nie mężczyzna wykształcenie: wyższe znajomość internetu i komputera: niska wiedza o blogach: żadna zainteresowania mało oryginalne: dobra książka sensacyjna, film i śmieszny kabaret, o który coraz trudniej oraz sport w dwóch wersjach biernej(kibic)i czynnej ( rekreacyjne uprawianie marszów, biegów, jazdy na rowerze, koszykówki i narciarstwa). Poza tym kocham zwierzęta i chciałbym, żeby na całym świecie był pokój, a jak zostanę miss to będę też walczyć z nierównością społeczną na kuli ziemskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>