Sposób na tańsze leki

banerKaszki Sposób na tańsze lekiSześćdziesiątka co prawda jeszcze mi nie stuknęła, ale mam już do niej bliżej niż dalej i pewnie i ja, po przekroczeniu tego wieku, będę borykał się z podobnymi problemami, jak dzisiejsze pokolenie 60+. Zresztą nie tylko ludzie w tym wieku wydają dużo na leki. Często więcej niż w rzeczywistości potrzeba. I o tym kilka słów dzisiaj.

Otóż w moją skrzynkę mailową wpadła informacja o tym ile ludzie wydają niepotrzebnych pieniędzy na leki i jak można temu zapobiec. O tym traktuje akcja, której szczegóły można znaleźć na stronie www.program60plus.pl

Z grubsza w tym programie chodzi głównie o propagowanie stosowania zamienników. czyli leków o identycznym przeznaczeniu i działaniu, różniących się jedynie ceną, nazwą, wyglądem i opakowaniem.

Czy jednak każdy zamiennik jest tak samo skuteczny i bezpieczny? Z medycznego punktu widzenia — tak. Zamienniki zawierają tę samą substancję czynną (leczącą chorobę), dają taki sam efekt, stosowane są w tej samej dawce, mają taką samą postać (kapsułki, tabletki). Nie ma żadnych różnic terapeutycznych. Różnice dotyczą jedynie spraw zewnętrznych, takich jak producent, opakowanie czy cena.

Jak podają pomysłodawcy akcji dobrym przykładem jest amlodipinum, najpopularniejszy lek stosowany w nadciśnieniu tętniczym. Odpłatność pacjenta za preparaty zawierające 5 mg tej substancji czynnej wahają się od 2,22 zł do 10,56 zł. Według badań aż 30% pacjentów przepisano terapię lekiem najdroższym, a tylko 0,69% — najtańszym.

Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy. Również – zgodnie z przepisami – farmaceuci mają obowiązek informowania o możliwości nabycia tańszych zamienników leku przepisanego przez lekarza. Niestety, nie zawsze to robią.

Intencją Programu 60+ jest propagowanie wiedzy na temat obniżania kosztów terapii poprzez stosowanie tańszych zamienników leków.

W sklepie www.blizejciebie.pl leków kupić nie można, ale na pewno doskonale sprawdza się tu idea zaopatrywania się w tańsze niż gdzie indziej i doskonałe jakościowo produkty dla dzieci, matek i seniorów.

Podziel się na:
 • services sprite Sposób na tańsze leki
 • kciuk Sposób na tańsze leki
 • sledzik Sposób na tańsze leki
 • sfora Sposób na tańsze leki
 • forumowisko Sposób na tańsze leki
 • services sprite Sposób na tańsze leki
 • spis Sposób na tańsze leki
 • wahacz Sposób na tańsze leki
 • polec Sposób na tańsze leki
 • co robie Sposób na tańsze leki
 • gadu gadulive Sposób na tańsze leki
 • services sprite Sposób na tańsze leki
 • services sprite Sposób na tańsze leki

Informacje o Jan

Jan Bliżej Ciebie płeć: nie kobieta wiek: średni żona: jedna od wielu lat dzieci: jedno, nie mężczyzna wykształcenie: wyższe znajomość internetu i komputera: niska wiedza o blogach: żadna zainteresowania mało oryginalne: dobra książka sensacyjna, film i śmieszny kabaret, o który coraz trudniej oraz sport w dwóch wersjach biernej(kibic)i czynnej ( rekreacyjne uprawianie marszów, biegów, jazdy na rowerze, koszykówki i narciarstwa). Poza tym kocham zwierzęta i chciałbym, żeby na całym świecie był pokój, a jak zostanę miss to będę też walczyć z nierównością społeczną na kuli ziemskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>