Dwa i pół na etacie

Dziś Święto Pracy, czyli praktycznie nas wszystkich, albo znacznej z nas większości, ponieważ pracować chcą wszyscy, albo znaczna większość, wyłączając oczywiście tych, którzy pracować nie chcą z założenia i wołami się ich do roboty nie zaciągnie.

Piszę, że znaczna większość chce pracować. Chce, bo musi. Bo ma rodziny, chce mieszkać w coraz lepszych warunkach, wyjeżdżać na wakacje, edukować dzieci itd., itp. Chce pracować, co nie znaczy wcale, że lubi. I do tej grupy pasuje jak ulał niżej podpisany

A propos edukować dzieci. Kim będzie w przyszłości nasza Kalinka lub nasz Kuba? Tego nie wie nikt. Może założą własne biznesy, a może wpadną w sieci korporacji, będą artystami lub znajdą się w tej grupie, co to pisałem wcześniej, że wołami i tak dalej.

Przy okazji Święta Pracy wpadło mi wyliczenia, ile zarabiał w ubiegłym roku Kowalski na etacie. Zgodnie z danymi GUS przeciętny Kowalski w 2012 roku zarabiał ponad 3,5 tys. zł brutto, czyli „na rękę” około 2,5 tysięcy miesięcznie.

Według GUS najmniej zarabia się w administracji. W tej grupie GUS wyróżnia między innymi pracowników firm zajmujących się zarządzaniem zasobami ludzkimi, działalnością w zakresie wynajmu i dzierżawy, ochrony, utrzymania porządku czy ogólnie pojętą pracą biurową. Przeciętne wynagrodzenie w tym sektorze wyniosło w zeszłym roku prawie 2,5 tys. zł brutto miesięcznie, co odpowiada 1,8 tys. zł „na rękę”.
Na drugim biegunie w zestawieniu znaleźli się w aktualnym badaniu górnicy. W 2012 roku osoby zatrudnione w tym sektorze zarabiały przeciętnie ponad 6,6 tys. zł brutto miesięcznie. Oznacza to, że „na rękę” otrzymywali płacę w wysokości 4,7 tys. zł. Drugą pozycję zajmują informatycy. Przeciętny informatyk zarobił w zeszłym roku mniej niż 6,5 tys. zł brutto miesięcznie, co odpowiada kwocie prawie 4,6 tys. zł netto miesięcznie.

No cóż biorąc przykład z tych danych muszę Kalinkę już niedługo zacząć przywiązywać do komputera, a z Kubą wyjadę niedługo na Śląsk, żeby zaszczepić mu bakcyla górnictwa. Może zacznę od kupna cylindra z piórami.

Wracając do Święta Pracy. Trwa ono tylko jeden dzień, natomiast promocyjne święto z okazji 6 urodzin sklepu: www.bliżejciebie.pl znacznie dłużejbaner 6urodziny v2 Dwa i pół na etacie
Jan Bliżej Ciebie

Podziel się na:
 • services sprite Dwa i pół na etacie
 • kciuk Dwa i pół na etacie
 • sledzik Dwa i pół na etacie
 • sfora Dwa i pół na etacie
 • forumowisko Dwa i pół na etacie
 • services sprite Dwa i pół na etacie
 • spis Dwa i pół na etacie
 • wahacz Dwa i pół na etacie
 • polec Dwa i pół na etacie
 • co robie Dwa i pół na etacie
 • gadu gadulive Dwa i pół na etacie
 • services sprite Dwa i pół na etacie
 • services sprite Dwa i pół na etacie

Informacje o Jan

Jan Bliżej Ciebie płeć: nie kobieta wiek: średni żona: jedna od wielu lat dzieci: jedno, nie mężczyzna wykształcenie: wyższe znajomość internetu i komputera: niska wiedza o blogach: żadna zainteresowania mało oryginalne: dobra książka sensacyjna, film i śmieszny kabaret, o który coraz trudniej oraz sport w dwóch wersjach biernej(kibic)i czynnej ( rekreacyjne uprawianie marszów, biegów, jazdy na rowerze, koszykówki i narciarstwa). Poza tym kocham zwierzęta i chciałbym, żeby na całym świecie był pokój, a jak zostanę miss to będę też walczyć z nierównością społeczną na kuli ziemskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>