Reaguj. Masz prawo

Za niecały tydzień Dzień Dziecka. Nie wszyscy będą jednak ten początkowy okres swojego życia wspominać z przyjemnością, ponieważ przemoc wobec dzieci nie maleje. Między innymi dlatego dziś wystartowała ogólnopolska kampania społeczna „REAGUJ. MASZ PRAWO”, której głównym celem jest zmiana biernej postawy osób dorosłych wobec aktów krzywdzenia dzieci oraz zmniejszenie społecznego przyzwolenia na stosowanie przemocy względem nich.

Przeprowadzone na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka, przez TNS OBOP w 2012 roku badania pokazują, że jedna trzecia badanych uważa, iż nie powinni się wtrącać w to, jak rodzice postępują z dziećmi i w sytuacje stosowania kar fizycznych. Najczęściej powodem braku ich reakcji nie jest to, że pochwalają takie zachowania, ale czują, iż nie powinni wtrącać się w sprawy innych. Niemal połowa respondentów nie zareagowałaby uznając zasady nietykalności rodziny lub nie czując się „uprawnionym”do tego. Powodem braku gotowości do działania niemal jednej czwartej badanych okazał się być strach.

Dlatego jedną z części kampanii jest wypracowanie „skryptów reakcji”, których celem jest wskazanie osobom dorosłym możliwych reakcji w sytuacjach trudnych, w których jak wykazują badania nie wiedzą jak się zachować
Na stronie akcji www.jakreagowac.pl zamieszczone zostaną symulacje sytuacji trudnych wraz z możliwymi rozwiązaniami, z których będzie można skorzystać w razie potrzeby. Mają one na celu wskazanie najczęściej stosowanych w takich sytuacjach praktyk, które bez uszczerbku dla zdrowia czy dobrego imienia, każdy dorosły może podjąć w codziennym życiu.

Warto tam zajrzeć, ponieważ każdego z nas może spotkać taka sytuacja i rzeczywiście czasami nie wiadomo co zrobić. A nasza wiedza jak się zachować może spowodować, że jakieś dziecko stanie się szczęśliwsze.

plakat 1 Reaguj. Masz prawo

Podziel się na:
 • services sprite Reaguj. Masz prawo
 • kciuk Reaguj. Masz prawo
 • sledzik Reaguj. Masz prawo
 • sfora Reaguj. Masz prawo
 • forumowisko Reaguj. Masz prawo
 • services sprite Reaguj. Masz prawo
 • spis Reaguj. Masz prawo
 • wahacz Reaguj. Masz prawo
 • polec Reaguj. Masz prawo
 • co robie Reaguj. Masz prawo
 • gadu gadulive Reaguj. Masz prawo
 • services sprite Reaguj. Masz prawo
 • services sprite Reaguj. Masz prawo

Informacje o Jan

Jan Bliżej Ciebie płeć: nie kobieta wiek: średni żona: jedna od wielu lat dzieci: jedno, nie mężczyzna wykształcenie: wyższe znajomość internetu i komputera: niska wiedza o blogach: żadna zainteresowania mało oryginalne: dobra książka sensacyjna, film i śmieszny kabaret, o który coraz trudniej oraz sport w dwóch wersjach biernej(kibic)i czynnej ( rekreacyjne uprawianie marszów, biegów, jazdy na rowerze, koszykówki i narciarstwa). Poza tym kocham zwierzęta i chciałbym, żeby na całym świecie był pokój, a jak zostanę miss to będę też walczyć z nierównością społeczną na kuli ziemskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>