Wierszykowe szaleństwo

Na pewno każdy z Was otrzymuje z okazji Bożego Narodzenia sms-owe życzenia od rodziny, przyjaciół oraz bliższych i dalszych znajomych. Od kilku lat nikt już nie tworzy ich samodzielnie, tylko posługuje się kalkami dostępnymi w Internecie lub po prostu przekazuje dalej jako swoje te same świąteczne frazy, które już od kogoś otrzymał.

Prym wiodą wierszyki w stylu typu: od Mikołaja prezentów moc, od żony ciepły koc, w Sylwestra zabawy do rana białego, a w całym Nowym Roku wszystkiego dobrego. Są też bardziej ostrzejsze wersje: Mikołaj w saniach rózgi ma, jedną tobie da, a jak nie da rózgi, to chociaż same bluzgi. Pojawiają się również wierszyki zahaczające o seks: żeby w nocy był twardy jak lód, a od żony nigdy nie wiał chłód życzy szwagier z rodziną. Osobną kategorię stanowią życzenia bardziej poetyckie i patetyczne nawiązujące do wartości rodzinnych i chrześcijańskich.

Jednak nawet najlepszy cudzy wierszyk nie zastąpi własnych życzeń przekazywanych drugiej osobie. Bo przecież tylko my wiemy z jakimi problemami się ona boryka, jakie sukcesy odnosi i w związku z tym wiemy czego im życzyć. Poza tym nawet najbardziej dowcipny lub najbardziej poetycki sms nie zastąpi bezpośredniej rozmowy, choćby telefonicznej, dzięki której naprawdę można być bliżej tej drugiej osoby.

Ja do Czytelników tego bloga – o ile tacy oczywiście są – zadzwonić nie mogę. ale życzę im w okazji Świąt Bożego Narodzenia przede wszystkim zdrowia i pogody ducha oraz tego wszystkiego czego sami by sobie życzyli w sms-owym wierszyku.
Jan Bliżej Ciebie

 

 Wierszykowe szaleństwo

P.S. Cytowane wyżej wierszyki wymyśliłem na poczekaniu. W przypadku ich wykorzystania, tantiemy za prawa autorskie proszę przesyłać na konto najbliższej dowolnej organizacji charytatywnej.

Podziel się na:
 • services sprite Wierszykowe szaleństwo
 • kciuk Wierszykowe szaleństwo
 • sledzik Wierszykowe szaleństwo
 • sfora Wierszykowe szaleństwo
 • forumowisko Wierszykowe szaleństwo
 • services sprite Wierszykowe szaleństwo
 • spis Wierszykowe szaleństwo
 • wahacz Wierszykowe szaleństwo
 • polec Wierszykowe szaleństwo
 • co robie Wierszykowe szaleństwo
 • gadu gadulive Wierszykowe szaleństwo
 • services sprite Wierszykowe szaleństwo
 • services sprite Wierszykowe szaleństwo

Informacje o Jan

Jan Bliżej Ciebie płeć: nie kobieta wiek: średni żona: jedna od wielu lat dzieci: jedno, nie mężczyzna wykształcenie: wyższe znajomość internetu i komputera: niska wiedza o blogach: żadna zainteresowania mało oryginalne: dobra książka sensacyjna, film i śmieszny kabaret, o który coraz trudniej oraz sport w dwóch wersjach biernej(kibic)i czynnej ( rekreacyjne uprawianie marszów, biegów, jazdy na rowerze, koszykówki i narciarstwa). Poza tym kocham zwierzęta i chciałbym, żeby na całym świecie był pokój, a jak zostanę miss to będę też walczyć z nierównością społeczną na kuli ziemskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>