Remis ze wskazaniem

Pierwsze tygodnie Nowego Roku to zawsze czas podsumowań tego, co wydarzyło się w ciągu poprzednich 12 miesięcy. W wymiarze rodzinnym i bardziej globalnym.

I właśnie kiedy tak siedzieliśmy sobie wczoraj wieczorem blisko siebie z Matyldą i chcieliśmy zrobić własne podsumowanie ubiegłego roku, mój wzrok przykuł artykuł w lokalnej gazecie o takim właśnie charakterze. Już chciałem go odłożyć, gdy niepotrzebnie zatrzymałem się na akapicie, w którym autor chwalił lokalną policję za zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o gwałty.

Rzeczywiście na początku listopada w mieście, gdzie mieszkamy, jednego dnia, a właściwie jednej nocy doszło do dwóch gwałtów, których ofiarami były młode kobiety. Na ulicach, szczególnie wieczorem, zrobiło się trochę bardziej nerwowo, a policjanci po 18 dniach od tamtych zdarzeń zatrzymali sprawcę. I właśnie w owym prasowym podsumowaniu ten fakt okrzyknięto jako ich spory sukces.

A ja pytam jaki sukces? Przecież oni nie zrobili nic innego poza tym, co do nich należy. Za co ja, Matylda, Pan, Pani i jeszcze parę innych osób płacimy z naszych podatków. Bo przecież do policji, oprócz dbania o nasze bezpieczeństwo czyli tak zwanej prewencji, należy jeszcze łapanie bandziorów.

Pewnie, że wszystkim kradzieżom, napadom i gwałtom nie da się zapobiec, tak jak niestety wszystkich przestępców wyłapać od razu też się nie da, ale też gdy się od czasu do czasu jakiegoś wsadzi się za kratki, to chyba od razu nie należą się za to aż takie pochwały. Tym bardziej, że dwa lata temu w tym samym naszym mieście brutalnie zgwałcona została inna młoda dziewczyna i do tej pory sprawcy nie ma. Więc w lokalnej grze policjanci kontra gwałciciele jest na razie tylko remis. I to ze wskazaniem na tych drugich.

Jan Bliżej Ciebie

Podziel się na:
 • services sprite Remis ze wskazaniem
 • kciuk Remis ze wskazaniem
 • sledzik Remis ze wskazaniem
 • sfora Remis ze wskazaniem
 • forumowisko Remis ze wskazaniem
 • services sprite Remis ze wskazaniem
 • spis Remis ze wskazaniem
 • wahacz Remis ze wskazaniem
 • polec Remis ze wskazaniem
 • co robie Remis ze wskazaniem
 • gadu gadulive Remis ze wskazaniem
 • services sprite Remis ze wskazaniem
 • services sprite Remis ze wskazaniem

Informacje o Jan

Jan Bliżej Ciebie płeć: nie kobieta wiek: średni żona: jedna od wielu lat dzieci: jedno, nie mężczyzna wykształcenie: wyższe znajomość internetu i komputera: niska wiedza o blogach: żadna zainteresowania mało oryginalne: dobra książka sensacyjna, film i śmieszny kabaret, o który coraz trudniej oraz sport w dwóch wersjach biernej(kibic)i czynnej ( rekreacyjne uprawianie marszów, biegów, jazdy na rowerze, koszykówki i narciarstwa). Poza tym kocham zwierzęta i chciałbym, żeby na całym świecie był pokój, a jak zostanę miss to będę też walczyć z nierównością społeczną na kuli ziemskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>